LOKALITY
vyber si klidně více okresů / více měst
SPORTY
vyber si klidně více sportů nebo celé kategorie sportů

Bojové umění Wing Chun - Plzeň

Měsíční permanentka se slevou 30%
Bojové umění Wing Chun - Plzeň

Bojové umění Wing Chun - Plzeň Wing Chun Kung Fu je svým způsobem úplně a naprosto netradiční bojové umění. Místo tuctu nebo více forem má pouze šest (Siu Lim Tau, Cham Kiu, Biu Tze, na dřevěném panákovi, s dlouhou tyčí, dvěma noži). Místo okázalých obřadů jako například lví tanec, má ponejvíce pozdrav s rukou a pěstí. Na místo početných technik (některé styly napočítávají tisíce technik) obsahuje hrst pohybů, které se ale dají rozmanitě míchat a kombinovat - srovnatelně jako moderní fonetická abeceda (kde se dají písmena nekonečně kombinovat v různá slova) oproti obrázkovému písmu (které má pro každý pojem jeden znak).
Trénink probíhá hlavně prostřednictvím jedinečného Wing Chun Chi Sau (lepící se ruce), které neučí pouze použít principy, teorie a techniky Wing Chun v praxi, nýbrž také Kum Kok cvičícího a vyvíjí také odpovídající reflexy. Wing Chun používá v útoku i obraně explosivní formu energie jménem Tsuen Ging (síla na velmi krátkou vzdálenost). Principy a teorie Wing Chun využívají co nejkratší možnou vzdálenost k dosažení cíle. 
Bojové umění Wing Chun - Plzeň Historie Wing Chun
Za vlády císaře Kangsi (1662-1722) existovalo v Číně mnoho klášterů - center vzdělanosti a bojových umění. Jedním z nejproslulejších byl klášter Siu Lam (Šao Lin), který přijímal žáky nejnadanější a vyučoval je umění Kung Fu na velmi vysoké úrovni. Toho se zalekli příslušníci vládnoucích Manchuů, a tak vyslali na klášter vojsko, aby ho zničilo. Obléhání bylo zprvu neúspěšné, dokud se nenašli zrádci, kteří uvnitř kláštera založili požár, a vojákům tak usnadnili dobývání. Siu Lam byl zničen a mnoho mnichů zde našlo smrt. Mezi zachráněnými bylo však několik výjimečných osobností čínského bojového umění - buddhistická abatyše Ng Mui, opat Chi Shin, opat Pak Mei, Mistr Fung To Tak a Mistr Mui Hin. Ti všichni se na útěku vydali různými cestami.
Ng Mui našla útočiště v klášteře Bílého jeřába na úpatí hory Tai Leung. Zde se seznámila s obchodníkem Yim Yee a jeho krásnou dcerou Wing Chun, známou svou zdatností a inteligencí. Krása Wing Chun budila velkou pozornost místního rváče, který ji nevybíravými prostředky nutil, aby se za něho provdala. Ng Mui bylo Wing Chun líto a chtěla jí pomoci. Proto se rozhodla, že ji naučí bojovým technikám Kung Fu.
Wing Chun následovala abatyši do hor a začala se učit Kung Fu. Trénovala dnem i nocí a rychle se zdokonalovala. (Lze tedy předpokládat, že Wing Chun Kung Fu má své kořeny v klášteře Siu Lam, odkud abatyše a učitelka Ng Mui uprchla.)
Po výcviku vyzvala Wing Chun neodbytného nápadníka na souboj a zvítězila. Mohla se tak provdat za Leung Bok Chau, obchodníka se solí z Fukien, se kterým byla již zasnoubená. Po svatbě předala své Kung Fu i manželovi. Od něj se toto bojové umění dostalo až k Wong Wah Bo, jenž v té době působil v operní skupině na jedné z čínských "červených džunek". Na palubě džunky pracoval v převleku kuchaře také uprchlý opat Chi Shin. Naučil Wong Wah Boa a jeho přítele Leung Yee Taie součást Kung Fu z kláštera Siu Lam "šest a půl techniky s dlouhou tyčí". Ti ji pak přidali k dosavadnímu umění, a tak se tato technika stala také součástí Wing Chun Kung Fu.
Leung Yee Tai předal své zkušenosti známému léčiteli Leung Janovi. Ten časem propracoval Wing Chun Kung Fu do nejjemnějších detailů a dosáhl nejvyššího stupně mistrovství. Byl vyzván na mnoho soubojů mnoha mistry, ale vždy zvítězil. Později svému umění naučil Chan Wah-Shuna, učitele Velmistra Yip Mana.
Voucher si nezapomeňte vzít s sebou a odevzdat ho mistrovi.

Čisté bojové umění Wing Chun vhodné pro muže i ženy, kteří chtějí získat sebedůvěru a zároveň jistotu v případné situaci, kdy je potřeba ochránit sama sebe, nebo své nejbližší. Wig chun je umění nejen bojovat, ale i myslet.

560,-- Kč  800,-- Kč  

Platnost poukazu: 30 dní

Poukaz je ideální pro všechny ve věku od 15 let.


Sporty, kterých se poukaz týká

  • Wing Chun

Kde uplatnit poukaz