LOKALITY
vyber si klidně více okresů / více měst
SPORTY
vyber si klidně více sportů nebo celé kategorie sportů

Rodinné vstupné do solné jeskyně - Praha 4

50 minut se slevou 25%
Rodinné vstupné do solné jeskyně - Praha 4

Po každé 50 minutové kůře, společně se zvláštním systémem větrání, dokonale pročistí vzduch v jeskyni tak, že zde žádné bakterie nejsou schopny života. Nemusíte až k moři – mikroklima v naší solné jeskyni - RELAX je intenzivní a připomíná přímořské oblasti. Vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli. Pobyt v solné jeskyni z pravé mořské soli jednoznačně patří k pozitivům, kterými je možné rozšířit škálu léčebných prostředků bez nejmenšího rizika pro organismus. Léčebné kůry tedy s plnou zodpovědností doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a jiných lékařů.
prokázané léčebné účinky:
- chronické záněty nosu, krku, záněty průdušek (rýma, kašel, chřipka, nachlazení)
- astma, bronchitida, zápal plic, alergie
- srdečně-cévní problémy a onemocnění, vysoký krevní tlak, arytmie
- kožní onemocnění - lupénky, ekzémy, alergie, akné, spáleniny, vředy
- urychluje metabolismus buněk
- sníženou funkci štítné žlázy
- onemocnění a poruchy zažívacího traktu (gastritida, záněty střev)
- revmatologické onemocnění
- poruchy imunity organismu
- neurózy, přepracovanost, stavy vyčerpání, stres, nespavost
Solná jeskyně je vybudována ze solných segmentů z Mrtvého moře (oblast Jordánsko – Izrael).
Vytěžená sůl je zpracována technologicky náročným způsobem (lisováním a ohřevem), bez použití jakéhokoli pojiva, čímž je zachována nejvyšší kvalita léčebných účinků a sůl má své původní složení. Obsah minerálů, mimo chloridu sodného, tvoří až 55%. Pro srovnání, kamenná sůl obsahuje pouze 3% minerálů. Sůl z Mrtvého moře obsahuje také další důležité minerály a stopové prvky, jako je jód, bróm, draslík, hořčík, vápník, železo a selen. Je prokázáno, že tyto prvky se v solné jeskyni uvolňují mnohem rychleji než ve volné přírodě. Strop jeskyně je tvořen umělými krápníky. Podlaha, která je vyhřívaná, je pokryta hrubou vrstvou krystalické soli. Celá jeskyně je izolována proti vlhku a vzniká tak hypoalergické a bakterií prosté prostředí, blízké operačnímu sálu.
U nemocných s bronchiálním astmatem a se záněty horních a dolních cest dýchacích bylo ověřeno, že po 5 - 10 sezeních v solné jeskyni se jejich zdravotní stav zlepšil stejně jako po přímořské léčbě. Příznivý efekt přetrvává asi 3 měsíce. Dětští lékaři doporučují pobyty u moře hlavně pro děti s potížemi horních a dolních dýchacích cest. I když v České republice moře nemáme, nemusíme v současnosti již za mořským klimatem cestovat daleko do jiných států. Nabízí se nám proto pobyt v solných jeskyních. Solná jeskyně - RELAX Vám po celý rok nabízí mořské klima na dosah. Jeden relaxační pobyt nahradí 2 - 3 dny u moře těsně po bouři, kdy je vzduch prosycen prvky a minerály.

PRO DĚTI
Na podlaze je rozsypaná sůl z Mrtvého moře, což umožňuje dětem si hrát po celé ploše jeskyně a mít přímý kontakt se solí, která má příznivý vliv na kůži. Děti tu mají připravenou podložku na hraní a bábovičky. Podlaha je **VYTAPĚNÁ** pro zvýšení uvolňování příznivých látek ze soli.
Po koupi voucheru je k jeho uplatnění nutné rezervování termínu na telefonním čísle dle vybrané pobočky:

Solná jeskyně – KAMÝK
Vosátkova 285
Praha 4 - Kamýk
tel.: +420 222 365 632
tel.: +420 720 681 901

Solná jeskyně – BUDĚJOVICKÁ
Budějovická 1126/9
Praha 4
tel.: +420 723 626 225

Voucher si nezapomeňte vzít sebou a odevzdat ho na recepci.

Vstupné pro dva dospělé a až tři děti do dvanácti let.

Solná jeskyně RELAX Vám po celý rok nabízí mořské klima na dosah. Jeden relaxační pobyt nahradí 2 - 3 dny u moře těsně po bouři, kdy je vzduch prosycen prvky a minerály.

338,-- Kč  450,-- Kč  

Platnost poukazu: 90 dní

Sporty, kterých se poukaz týká

  • Solná jeskyně

Kde uplatnit poukaz